Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Serwis kąpieliskowy
policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
BANINO - Punkt Przyjęć Dzielnicowego
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
space2 20px

Najczęściej czytane

 1. Policjantka z pasją, „konie to mój cały świat”

  Asp.szt. Magdalena Rink na co dzień jest dzielnicową na Posterunku Policji w Chmielnie. W czasie wolnym od pracy zajmuje się swoja największą pasją, jeździectwem konnym. Aktywnie uprawia jazdę konną, dbając przy tym całym sercem o zwierzęta w stadninie „AS Dream” w Łapinie.

 2. Policjanci z Kartuz sprawdzają harcerskie obozowiska

  W czasie letnich wakacji kartuscy policjanci z wydziału prewencji skontrolowali, czy miejsca w których odpoczywają harcerze są prawidłowo zabezpieczone. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.

 3. Kartuskie obchody Święta Policji

  Dzisiaj w Kartuzach odbyła się uroczystość obchodów Święta Policji. Policjantom zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystej akademii z okazji 100-lecia Polskiej Policji wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura, Starosta Kartuski Bogdan Łapa, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz zaproszeni goście

 4. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami gminy Żukowo na temat bezpieczeństwa

  W świetlicy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy Żukowo. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań mieszkańców oraz wypracowania wniosków, których realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Obecni na debacie mieszkańcy mieli również możliwość porozmawiania z z-cą komendanta komisariatu i dzielnicowym oraz podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami

 5. Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywych alarmów bombowych

  Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wraz z kartuskimi funkcjonariuszami zatrzymali 28-latka podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych. Sprawca dwukrotnie dzwonił do placówek szkolnych i użyteczności publicznej informując o podłożonym ładunku wybuchowym. Po sprawdzeniu budynków okazywało się, że alarmy były fałszywe. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany oprócz konsekwencji karnych musi się liczyć także z konsekwencjami finansowymi.