Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Kartuskie obchody Święta Policji

  Dzisiaj w Kartuzach odbyła się uroczystość obchodów Święta Policji. Policjantom zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystej akademii z okazji 100-lecia Polskiej Policji wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura, Starosta Kartuski Bogdan Łapa, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz zaproszeni goście

 2. DZIAŁANIA POLICJANTÓW Z GRUPY SPEED - PODSUMOWANIE

  W miniony weekend funkcjonariusze wchodzący w skład grupy SPEED, w ramach działań kaskadowego pomiaru prędkości oraz akcji pod nazwą EDWARD, przeprowadzili wzmożone kontrole prędkości. W tym czasie skontrolowali 27 pojazdów, wystawili 22 mandatów karnych i zatrzymali 2 prawa jazdy.

 3. Powiat kartuski ponownie w żółtej strefie – Policjanci przypominają o obowiązujących obostrzeniach

  W związku z odnotowanym wzrostem zachorowań na COVID-19, Minister Zdrowia po raz drugi podjął decyzję o objęciu powiatu kartuskiego żółtą strefą. Policjanci przypominają, że taka sytuacja wymaga od nas szczególnej ostrożności i nakłada obowiązek przestrzegania nowych obostrzeń sanitarnych w życiu codziennym.

 4. Dwóch 17-latków odpowie za posiadanie narkotyków

  We wtorek policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego, przy których znaleźli narkotyki. 17-latkowie zostali przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

 5. KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – WZMOŻONE KONTROLE JUŻ W PIĄTEK

  Pomorscy policjanci w najbliższy piątek przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości. Na drogach naszego województwa pojawią się pojazdy oznakowane i nieoznakowane. Funkcjonariusze zastosują taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.