Wiadomości

Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej w Smętowie Chmieleńskim

Data publikacji 29.07.2019

Policjanci wraz z kartuską prokuraturą badają okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej 228 w Smętowie Chmieleńskim. Ford wpadł w poślizg, a następni uderzył w drzewo i dachował w przydrożnym rowie. W wyniku obrażeń kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj w nocy przed godziną 3.00 w Smętowie Chmieleńskim na drodze wojewódzkiej 228. Kierowca forda jadąc z Kartuz w Smętowie Chmieleńskim najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków wpadł w poślizg, a następnie uderzył w drzewo i wpadł do przydrożnego rowu. 28-letni kierowca pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. 26-letni pasażer został przewieziony do szpitala w Kartuzach. Droga na odcinku z Kartuz do Ręboszewa przez kilka godzin była zablokowana.

Śledztwo w tej sprawie będzie teraz prowadziła Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. W ramach prowadzonego postępowania wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów.

Policjanci zapowiadają więcej patroli policji w miejscach gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych. Zapowiadają, że zwrócą uwagę na brawurę kierowców, na prędkość jazdy i nieprawidłowe wyprzedzanie.