Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM MARIHUANY I ZATRZYMALI PODEJRZANEGO

Data publikacji 03.10.2019

Funkcjonariusze z kartuskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie prowadzonych działań, zabezpieczyli narkotyki, a także zatrzymali osobę podejrzaną o ich posiadanie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli susz roślinny koloru brunatno-zielonego, który był zapakowany w słoikach oraz workach foliowych. Zabezpieczoną substancję technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono prawie ponad  kilogram tego środka odurzającego.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 45-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.