ZŁODZIEJ W RĘKACH KARTUSKICH POLICJANTÓW - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

ZŁODZIEJ W RĘKACH KARTUSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 07.06.2021

W ubiegły piątek policjanci z Komisariatu Policji w Żukowie zatrzymali mężczyznę, który był podejrzany o kradzież agregatu prądotwórczego. 33-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny.

W czerwcu tego roku dyżurny z Komisariatu Policji w Żukowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży agregatu prądotwórczego w Przyjaźni. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Mundurowi ustalili sposób działania sprawcy i zabezpieczyli ślady. Na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali sprawcę kradzieży, którego zatrzymali w miniony piątek. Ponadto w toku prowadzonych czynności ujawniono kradzieże innych przedmiotów oraz posługiwanie się cudzą kartą bankomatową.

33-latek został doprowadzony do kartuskiej komendy, gdzie w wyniku dalszej pracy śledczych, usłyszał 17 zarzutów o charakterze zaboru mienia.

Włamywacz usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

  • ZŁODZIEJ W RĘKACH KARTUSKICH POLICJANTÓW