Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego i apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 28.06.2021

Wczoraj policjanci z kartuskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego w Egiertowie. Wstępnie ustalili, że kierowca audi bez upewnienia rozpoczął manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z motocyklem, którego kierujący był w trakcie wyprzedzania ciągu pojazdów. Teraz śledczy będą dokładnie badać okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.

Wczoraj około 16.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Egiertowie. Na miejsce natychmiast skierował policjantów z ruchu drogowego, którzy wykonali oględziny miejsca wypadku, oględziny pojazdów, dokumentację fotograficzną, szkic sytuacyjny oraz sprawdzili trzeźwość kierowców. Na podstawie zebranej dokumentacji wstępnie ustalili, że 25-letni kierowca audi rozpoczął manewr wyprzedzania, zjechał nalewy pas ruchu i tam zderzył się z motocyklem, którego kierowca wyprzedzał ciąg pojazdów. Mężczyzna i kobieta podróżujący jednośladem zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy audi mundurowi zatrzymali prawo jazdy, natomiast kierowca motocykla otrzymał mandat karny za kierowanie jednośladem bez uprawnień. Zebrana dokumentacja została przekazana do śledczych, którzy będą szczegółowo sprawdzać okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Należy zawsze obserwować zachowanie innych uczestników drogi, zwłaszcza tych, którzy zmieniają pas ruchu, wjeżdżających na skrzyżowanie czy na jezdnię z drogi podporządkowanej. W takich sytuacjach często np.  błędnie jest oceniana prędkość motocykla. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze. Miejmy szacunek do innych kierujących oraz pamiętajmy, że mamy ogromny wpływ na bezpieczeństwo własne oraz innych osób.