Policjanci na spotkaniu z seniorami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Policjanci na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 23.10.2019

Na wnuczka, na policjanta, na pracownika socjalnego, na urzędnika i inne metody oszustw, jakimi posługują się przestępcy, zaprezentowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach podczas spotkania z seniorami w kartuskiej placówce ZUS, które odbyło się 17 października z okazji Dnia Seniora.

W miniony czwartek funkcjonariusz z Kartuz uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Seniora, które odbyły się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Kartuzach. Podczas spotkania rozmawiano głównie o zagrożeniach, jakie moga spotkać starszych ludzi w życiu codziennym. Szczególną uwagę zwrócono na przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz radzono jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów i złodziei. Metody i sposoby, jakimi posługują się oszuści, zostały omówione bardzo skrupulatnie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa. W trakcie spotkania przybliżono słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą na wnuczka, na policjanta, na urzędnika, na pracownika socjalnego, a także wskazano, jak należy postępować w przypadku zagrożenia. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność informowania Policji i rodziny w sytuacjach, kiedy istnieje podejrzenie, że może dojść do utraty pieniędzy czy jakichkolwiek cennych przedmiotów.

Dyskusji poddano również temat niekorzystnego zawierania różnorodnych umów podczas organizowanych pokazów, imprez okolicznościowych, na które zapraszane są głównie osoby starsze.