Złodziej recydywista zatrzymany - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Złodziej recydywista zatrzymany

Data publikacji 31.10.2019

Wczoraj kartuscy dzielnicowi przy współpracy z pokrzywdzonym zatrzymali mieszkańca powiatu kartuskiego, który wykorzystując nieuwagę domowników ukradł z mieszkania portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach rannych dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że po jednej z posesji w Kartuzach chodzi obcy mężczyzna. Natychmiast w to miejsce skierował dzielnicowych, którzy, zatrzymali 27 letniego mieszkańca kartuz. Jak się okazało mężczyzna  miał przy sobie portfel z pieniędzmi i dokumentami, który wcześniej ukradł z mieszkania zgłaszającego. Złodzieja zatrzymano i doprowadzono do komendy.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kolejnych kradzieży na terenie powiatu kartuskiego. Z ustaleń wynika, że sposób jego działania za każdym razem wyglądał podobnie. Po krótkiej obserwacji posesji, wykorzystywał nieuwagę domowników, wchodził do domów przez otwarte drzwi, a następnie kradł portfele z pieniędzmi i dokumentami oraz elektronarzędzia. Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, jednak sprawa ma charakter rozwojowy. Jak się okazało to nie pierwszy konflikt z prawem podejrzanego. Teraz zamiast 5 lat będzie groziła mu kara zwiększona o połowę. Powodem takiego zagrożenia karą jest recydywa zwykła, czyli powrót do przestępstwa, ponieważ podejrzany już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na nieznane osoby przebywające w pobliżu naszych posesji. Ważne jest to, aby zamykać drzwi do mieszkań i piwnic, co utrudni przestępcom kradzieże. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by złodziej zdążył ukraść nasze mienie. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.