Wiadomości

Złodziej recydywista znowu w rękach kartuskich policjantów

Data publikacji 06.11.2019

W niedzielę policjant z kartuskiej patrolówki zatrzymał mieszkańca powiatu kartuskiego, który wykorzystując nieuwagę domowników ukradł z mieszkania portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z którego wynika, że podczas nieuwagi domowników, z otwartego mieszkania, sprawca dokonał kradzieży torebki z zawartością dokumentów i pieniędzy. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał policjanta z kartuskiej patrolówki, który zatrzymał złodzieja i odzyskał utracone mienie. 27 letni mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jak się okazało był to ten sam mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez kartuskich dzielnicowych przy współpracy ze zgłaszającym i pomimo usłyszenia zarzutów kradzieży, postanowił kontynuować swój przestępczy proceder. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Tym razem, aby zapobiec kolejnym kradzieżom, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, Sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak wynika z wcześniejszych ustaleń, nie był to pierwszy konflikt podejrzanego z prawem, ponieważ już odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże, a zatem grożąca mu kara pozbawienia wolności do lat 5 zostanie teraz zwiększona o połowę.

Ponownie policjanci apelują, aby zwracać uwagę na nieznane osoby przebywające w pobliżu naszych posesji. Ważne jest to, aby zamykać drzwi do mieszkań i piwnic, co utrudni przestępcom kradzieże. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by złodziej zdążył ukraść nasze mienie. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.