Policjanci odwiedzili przedszkola - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Policjanci odwiedzili przedszkola

Data publikacji 15.11.2019

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach odwiedzili przedszkole Kubusia Puchatka w Kartuzach oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Łapalicach. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki uczyły się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach odwiedzili przedszkole Kubusia Puchatka w Kartuzach oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Łapalicach. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze omawiali z przedszkolakami jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych i o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.

Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Mundurowi rozmawiali również o tym, jak postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu oraz radiowozu używanego na co dzień w służbie przez stróżów prawa.