Wiadomości

Płacili znalezioną kartą bankomatową – odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Data publikacji 22.11.2019

Funkcjonariusze kartuskiej patrolówki zatrzymali 38 letniego mężczyznę i 50 letnią kobietę, którzy używając cudzej karty płatniczej dokonali nieautoryzowanych transakcji płatniczych w jednym z kartuskich sklepów. Para usłyszała już zarzuty, a Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci z kartuskiej patrolówki otrzymali informację, że mężczyzna i kobieta dokonali nieautoryzowanej transakcji płatniczej cudzą kartą bankomatową. Natychmiast udali się we wskazane miejsce i wylegitymowali 38 letniego mężczyznę i 50 letnią kobietę. W trakcie kontroli znaleźli przy mężczyźnie portfel oraz środek odurzający w postaci marihuany. W portfelu znajdowała się gotówka oraz karta bankomatowa wydana na innego mężczyznę. Para została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

W toku dalszej pracy kartuskich śledczych zatrzymanym osobom udowodniono wykonanie sześciu zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę ponad 120 złotych przy użyciu znalezionej karty bankomatowej, a także kradzież z włamaniem do altany na terenie ogródków działkowych. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz kradzieży roweru, który został odzyskany przez policjantów. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie i kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kartuska Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O dalszym ich losie będzie zadecyduje Sąd.