Akcja „Choinka” w powiecie kartuskim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Akcja „Choinka” w powiecie kartuskim

Data publikacji 24.12.2019

Od początku grudnia w powiecie kartuskim trwa akcja pod nazwą „Choinka”. Policjanci i strażnicy leśni w ramach wspólnie pełnionej służby sprawdzają nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek, ale kontrolują także masywy leśne, by ograniczyć w ten sposób nielegalną wycinkę świątecznych drzewek.

Okres przedświąteczny to czas, gdy wielu handlowców oferuje sprzedaż choinek. Dlatego od początku grudnia obowiązuje akcja pod nazwą „Choinka”. W okresie jej trwania wszyscy funkcjonariusze podczas codziennej służby zwracają uwagę na źródło pochodzenia sprzedawanych świątecznych drzewek. Wczoraj kartuscy dzielnicowi i strażnicy leśni kontrolowali również pojazdy wyjeżdżające z lasu oraz sprawdzali masywy leśne celem nie dopuszczenia do nielegalnej wycinki choinek.

Policjanci przypominają, że sprzedaż kradzionych drzewek oraz ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi mandat, bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza. Należy zatem zastanowić się, czy warto narażać się na konsekwencje prawne, czy nie lepiej po prostu kupić świąteczne drzewko w legalnym punkcie sprzedaży.