Śmiertelny wypadek w Lniskach - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Lniskach

Data publikacji 30.12.2019

W piątek w Lniskach doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku zderzenia dwóch samochodów śmierć na miejscu poniósł 41 letni kierowca renault. Troje pozostałych uczestników zdarzenia trafiło do szpitala. Sprawca wypadku był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów, jaki wydarzył się w Lniskach. W to miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz technika kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny samochodów, miejsca wypadku drogowego, szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. Mundurowi wstępnie ustalili, że 42 letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, kierując BMW, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam czołowo zderzył się z renault, którym kierował 41 letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Obrażenia kierowcy renault okazały się śmiertelne. 23 – letnia pasażerka renault oraz kierowca i 38 letnia pasażerka BMW zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca BMW był trzeźwy. Samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech może być złym doradcą.