Kartuscy policjanci zatrzymali włamywaczy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Kartuscy policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 03.01.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o włamanie do piwnicy jednego z bloków w Kartuzach. Zatrzymani to 19 i 29-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego, którzy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Starszy z nich to recydywista. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn dozór policyjny.

W minioną środę w nocy dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic w bloku na terenie Kartuz. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów z patrolówki, którzy na miejscu znaleźli przedmioty wyniesione z piwnicy oraz telefon komórkowy, który nie należał do zgłaszającego. Okazało się, że sprawcy najprawdopodobniej zostali spłoszeni.

W związku z tym mundurowi przeprowadzili penetrację pobliskiego terenu i wylegitymowali dwóch mężczyzn. Jak się okazało ujawniony na miejscu zdarzenia telefon komórkowy należał do jednego z nich. 19 i 29-letni mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. W toku oględzin ujawniono, że zatrzymani mieszkańcy powiatu kartuskiego włamali się do siedmiu piwnic tego bloku kradnąc elektronarzędzia o wartości ponad 1700 złotych. Przedmioty odzyskano i zwrócono właścicielom.

Włamywacze usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dla starszego z nich kara ta zostanie zwiększona o połowę, ponieważ nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.