Wiadomości

Policjanci z Kartuz dołączyli do akcji #gaszynchallenge

Data publikacji 17.06.2020

W ubiegłym tygodniu, w ramach zbiórki środków pieniężnych na leczenie 18 miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zmierzyli się z wyzwaniem #gaszynchallenge. Do zadania zostali wskazanie przez kartuskich strażaków, a po wykonaniu zadania nominowali policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, Komisariatu III i V Policji w Gdańsku.

Akcja o nazwie #gaszynchallenge została zapoczątkowana przez strażaków z OSP Gaszyn i szybko objęła swoim zasięgiem teren całej Polski. Zasady są bardzo proste. Osoby, które zostały nominowane do wykonania zadania muszą wykonać 10 pompek i wpłacają minimum 5 złotych na wirtualną skarbonkę, która została założona w ramach zbiórki środków pieniężnych dla Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA, czyli rdzeniowy zanik mieśni.

Kartuscy strażacy do wykonania zadania nominowali policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, którzy stanęli na wysokości zadania w ubiegłym tygodniu. Tym samym mundurowi z Kartuz również włączyli się do szczytnej akcji i po wykonaniu zadania nominowali kolejne jednostki policji tj. Komendę Powiatową Policji w Lęborku oraz Komisariat III i V w Gdańsku.

Pamiętajmy też, że kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na nasze wsparcie. Dlatego pompujemy już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a pompujemy dalej i nominujemy dla kolejnych chorych dzieciaków!

Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA, znajdują się na stronie fundacji siepomaga.pl

Ładowanie odtwarzacza...