Wiadomości

W ciągu 4 dni kartuscy policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych osób

Data publikacji 12.02.2021

Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali 24-latka, który był poszukiwany w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna wcześniej ukrył się w swoim mieszkaniu i nie chciał otworzyć drzwi. Dopiero ich siłowe otwarcie pozwoliło na zatrzymanie poszukiwanego. W ciągu ostatnich 4 dni funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 4 inne osoby, które również trafiły do aresztu.

Wczoraj przed południem policjanci otrzymali informację o poszukiwanym 24-laktu, który ma przebywać w swoim mieszkaniu. Niezwłocznie pojechali i potwierdzili swoje ustalenia. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna zamknął się w swoim mieszkaniu i odmówił otwarcia drzwi. Wówczas mundurowi zabezpieczyli miejsce, aby nie dopuści do ucieczki poszukiwanego, a następnie przy pomocy strażaków przystąpili do siłowego otwarcia drzwi. Po wejściu do mieszkania okazało się, że poszukiwany ponownie zabarykadował się w jednym z pomieszczeń. Policjanci ponownie wypchnęli drzwi i zatrzymali 24-latka, który został przewieziony do aresztu w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Z kolei w poniedziałek policjanci pojechali na interwencję domową w Kartuzach. Na miejscu wylegitymowali zgłaszającą oraz współlokatora. Z policyjnego systemu wynikało, że 39-letnia kobieta jest poszukiwana. Mundurowi zakończyli interwencję i zatrzymali kobietę, która najbliższe pół roku spędzi w areszcie.

Poszukiwanie i zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości jest jednym z wielu zadań Policji. Funkcjonariusze podczas pełnionej służby codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. W ciągu ostatnich czterech dni przekonały się o tym jeszcze trzy inne osoby, które już odbywają swoją karę w areszcie.