Włamywacz w rękach policjantów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

Wiadomości

Włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 22.02.2021

W ubiegły piątek kartuscy policjanci zatrzymali 20-latka, który w październiku włamał się do domu jednorodzinnego w Puzdrowie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

W październiku dyżurny z kartuskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem w Puzdrowie. Na miejsce wysłał śledczych oraz technika kryminalistyki. Mundurowi wstępnie ustalili, że sprawca po uprzednim wyważeniu drzwi wszedł do wnętrza skąd ukradł pieniądze i biżuterię. Technik kryminalistyki wykonał szczegółowe oględziny, sporządził dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady. Materiały zostały przekazane do śledczych, którzy zaczęli szukać sprawcy.

Prowadząc dochodzenie funkcjonariusze ustalili, że sprawca włamania mieszka na terenie powiatu lęborskiego. W ubiegły piątek mundurowi pojechali do jego miejsca zamieszkania i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Sierakowicach, gdzie przyznał się do zarzutu kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 20-latek usłyszał również zarzut kradzieży pieniędzy oraz maszyny do cięcia płytek z mieszkania, które wynajmował w ubiegłym roku na terenie Sierakowic. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.