Wiadomości

22 Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem dla 31-latka

Data publikacji 03.03.2021

W miniony poniedziałek kartuscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który był podejrzewany o włamanie na terenie skupu złomu. Dzięki wnikliwej pracy policjantów mężczyzna usłyszał 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem do różnych obiektów na terenie Kartuz i okolicznych miejscowości. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Na początku listopada dyżurny kartuskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do biura i magazynu na terenie złomowca. Na miejsce wysłał śledczych i technika kryminalistyki, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranych informacji mundurowi wytypowali sprawcę tego przestępstwa. W miniony poniedziałek kryminalni zatrzymali 31-latka, który przyznał się do kradzieży z włamaniem. Wnikliwa praca policjantów pozwoliła na przedstawienie zatrzymanemu kolejnych zarzutów. 31-latek usłyszał łącznie 22 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się na terenie Kartuz i okolicznych wiosek. Dodatkowo kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu kartuskiego, którzy pomagali 31-latkowi.

Za kradzież z włamaniem 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, która może zostać zwiększona o kolejne 5 lat, ponieważ w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.