Wiadomości

Dwóch nietrzeźwych kierujących i dwóch kierowców z zakazem kierowania zatrzymanych przez policjantów w miniony weekend

Data publikacji 19.04.2021

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz dwie osoby, które kierowały samochodami pomimo zakazu sądowego. Kierowcom, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Natomiast nie przestrzeganie zakazu sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W ubiegły piątek funkcjonariusze z kartuskiego garnizonu Policji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku około godz. 8:00 policjanci pojechali do Mieszewa, gdzie kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 48-latka. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia przed godziną 22:00 dyżurny otrzymał informację o kierowcy Citroena, który może znajdował się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierował policjantów, którzy w Przyjaźni zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 43-latek kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obu kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed godziną 21:00 w Kiełpinie policjanci zatrzymali do kontroli vw. Podczas legitymowania okazało się, że 23-letni kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Taki sam zakaz obowiązywał 33-latka, który kilka minut później kierował vw i w Miechucinie został zatrzymany do kontroli przez mundurowych. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych obu kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.