Wiadomości

32-latek z zarzutami posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza

Data publikacji 26.04.2021

W nocy z soboty na niedzielę kartuscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w trakcie przeszukania podjął próbę ucieczki, a następnie podczas obezwładniania szarpał funkcjonariusza, który go dogonił. 32-latek posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

W nocy z soboty na niedzielę kartuscy kryminalni zatrzymali do kontroli mazdę. Z ich ustaleń wynikało, że osoby podróżujące tym samochodem mogą posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania pasażer samochodu podjął próbę ucieczki. Policjant dogonił uciekiniera, który podczas obezwładniania szarpał funkcjonariusza za ubranie. Mundurowy ponownie przeszukał 32-latka, przy którym znalazł prawie 5 gram marihuany oraz kilkanaście gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do kartuskiej komendy. Od kierowcy pobrano krew do badań, ponieważ jego zachowanie wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem środka odurzającego.

Wczoraj 32-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co grodzi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.