Wiadomości

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń sanitarnych

Data publikacji 14.05.2021

Mimo, że od jutra ma być zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, policjanci nadal będą prowadzić działania na rzecz walki z koronawirusem. Mundurowi będą zwracać uwagę na to, czy przestrzegane są pozostałe ograniczenia. Wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas.

Kartuscy policjanci wciąż kontynuują działania na rzecz walki z koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pomimo tego, że od jutra ma być zniesiony obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu, to stróże prawa zwrócą uwagę na to, czy osoby bez maseczki zachowują 1,5 m odstępu od siebie. Policjanci będą również sprawdzać czy w pomieszczeniach zamkniętych każdy stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa, a także czy zachowany jest reżim sanitarny w punktach gastronomicznych i innych miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców. Osoby, które będą lekceważyć przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami.

Konieczność tych działań podyktowana jest wciąż panującą sytuacją pandemiczną. Dlatego w trosce o zdrowie nas wszystkich, funkcjonariusze nadal będą reagować i dyscyplinować społeczeństwo. Warto przypomnieć, że uczciwe przestrzeganie obowiązujących obostrzeń pozwoli nam na wcześniejszy powrót do życia bez dotychczasowego reżimu sanitarnego spowodowanego koronawirusem SARS-CoV-2.

Majowy harmonogram łagodzenia obostrzeń znajduje się na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/przypominamy-majowy-harmonogram-lagodzenia-obostrzen