Wiadomości

Policjanci przypominają o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych

Data publikacji 03.09.2021

Funkcjonariusze kartuskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stale przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych i interweniują wobec tych, którzy nie stosują się do obostrzeń. W sierpniu podjęli ponad 270 interwencji. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w kolejnych dniach działania będą kontynuowane.

Kartuscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych i reagują na lekceważące podejście do zagrożenia.

Sprawdzeniom podlegają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w sierpniu policjanci podjęli ponad 270 interwencji.

Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a przed nami kolejna fala, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących nakazów i zakazów. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.