Wiadomości

Dzielnicowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach kolejowych i w pociągach

Data publikacji 08.09.2021

Wczoraj dzielnicowi z Kartuz i Żukowa wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zwracali uwagę czy ruch pieszy w rejonie torowisk odbywa się w miejscach do tego przeznaczonych, Dodatkowo przypominali podróżującym o obowiązku przestrzegania obowiązujących obostrzeń i edukowali jak ważne dla naszego zdrowia jest zakrywanie ust i nosa w pociągach.

Wczoraj dzielnicowi z Kartuz i Żukowa współpracowali z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Podczas pełnionej służby szczególną uwagę zwracali na to czy ruch pieszy w rejonie torowisk odbywa się w miejscach do tego przeznaczonych. Przypominali, że traktowanie przejścia przez tory w miejscu niedozwolonym jako skróty jest wyjątkowo niebezpieczne. Dodatkowo sprawdzali czy podróżujący stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa w pociągach. Przypominali o konieczności przestrzegania obowiązujących obostrzeń i tłumaczyli jak bardzo ważne jest noszenie maseczek w walce z koronawirusem. Uświadamiali, że obowiązujące zasady i ograniczenia mają na celu ochronę życia i zdrowia, a stosując się do przepisów zmniejszamy ryzyko zarażenia tą groźną chorobą.

Nie zapominajmy, że osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia oraz nie przestrzegają przepisów na terenach kolejowych muszą liczyć się z konsekwencjami. W obu sytuacjach grozi nam mandat karny, a w przypadku nieprzestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych również kara administracyjna nawet do 30.000 złotych, którą nakłada sanepid.