Podsumowanie zgłoszeń od początku 2022 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Kartuscy policjanci sprawdzili jakie zagrożenia były najczęściej zgłaszane od początku 2022 roku. W pierwszej trójce znajdują się zagrożenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowa infrastruktura drogowa czy nieprawidłowe parkowanie. Dzięki tym zgłoszeniom policjanci wyznaczonych wydziałów są kierowani częściej w rejony zagrożone celem wyeliminowania ich. Dziękujemy za te sygnały. Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to skuteczna aplikacja, dzięki której każdy może przekazać Policji informacje o zagrożeniach występujących w miejscu swojego zamieszkania. Każdy sygnał o niebezpieczeństwie jest przez mundurowych weryfikowany.
Od początku 2022 roku odnotowaliśmy 543 zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z czego 248 zostało potwierdzonych. W pierwszej trójce znajdują się zagrożenia w ruchu drogowym bo jest ich aż 456. Z czego 42 to nieprawidłowe parkowanie, 57 niewłaściwa infrastruktura, a 357 to przekraczanie dozwolonej prędkości. Dziękujemy za wszystkie sygnały. Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.
Kartuscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Przypominamy, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.