Wiadomości

Inauguracja VII edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”

Data publikacji 27.10.2022

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyła się uroczysta inauguracja VII edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Organizatorem spotkania był Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku Pan nadinsp. Andrzej Łapiński.

W minioną środę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyła się uroczysta inauguracja Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: partnerzy projektu, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz placówek oświatowych a także uczniowie i pedagodzy. Organizatorem spotkania był Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku Pan nadinsp. Andrzej Łapiński. Podczas inauguracji, uczniom klas pierwszych biorącym udział w Projekcie oraz nauczycielom, przekazano informacje na temat obszarów tematycznych: „Bezpieczny w drodze do szkoły”, „Bezpieczny w domu”, „Bezpieczny w czasie ferii”, „Bezpieczny w sieci”, „Bezpieczny w czasie wakacji”, „Bezpieczny w małym świecie finansowym” oraz „Bezpieczny w środowisku naturalnym”, o których będą rozmawiać podczas spotkań z policjantami i partnerami Projektu. Na wczorajszej inauguracji dzieci zaprezentowały występy artystyczne, a strażacy przedstawili działanie mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych. Każdy pierwszoklasista otrzymał kamizelkę odblaskową nawiązującą do obszaru „Bezpieczny w drodze do szkoły”. Na zakończenie dzieci odwiedził słonik POPO, który jest maskotką Pomorskiej Policji, z którą pierwszoklasiści robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Projekt pn. „Uczę się bezpieczeństwa” zainicjowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku w 2016 r.

W tym roku realizowana jest VII edycja i obejmuje działaniem uczniów klas pierwszych z 89 szkół podstawowych województwa pomorskiego z czego udział biorą także trzy szkoły z powiatu kartuskiego.

Powrót na górę strony