Wiadomości

Z NARKOTYKAMI I POD ICH WPŁYWEM, ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW Z ŻUKOWA.

Data publikacji 07.04.2025

W piątek policjanci z Żukowa zatrzymali 34-latka, który kierował audi pod wpływem narkotyków. W dodatku mężczyzna amfetaminę miał też przy sobie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek o godzinie 1:30 mundurowi z Żukowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci od razu zwrócili uwagę na jego nietypowe zachowanie i w związku z tym postanowili dokonać jego kontroli osobistej. Szybko okazało się, co było przedmiotem nerwowego zachowania kierowcy, bo funkcjonariusze znaleźli u niego woreczek z zawartością białej substancji. W dodatku policyjny tester wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnej celi.
Przypominamy, że zgodnie z art. 178 a kodeksu karnego:
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, art. 174, art. 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego lub dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 5. Sąd orzeka przepadek, o którym mowa w art. 44b, w razie popełnienia przestępstwa określonego w § 1 lub 4, chyba że zawartość alkoholu w organizmie sprawcy przestępstwa określonego w § 1 była niższa niż 1,5 promila we krwi lub 0,75 mg/dm3 w wydychanym powietrzu albo nie prowadziła do takiego stężenia. Sąd może odstąpić od orzeczenia przepadku, jeżeli zachodzi wyjątkowy wypadek, uzasadniony szczególnymi okolicznościami.

st.sierż. Aleksandra Philipp

Powrót na górę strony