Wiadomości

Zamiast kwiatów, w doniczkach miał konopie indyjskie

Data publikacji 21.08.2025

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Kartuzy, który posiadał 4 doniczki z krzakami konopi indyjskich. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lata za posiadanie i uprawianie narkotyków.

W Polsce jakakolwiek uprawa konopi innych niż włókniste jest całkowicie zakazana. Wiele osób ma przekonanie, że posadzenie w doniczce paru krzaków marihuany nie jest hodowlą i że kiedy mowa o uprawie to chodzi o uprawę większej ilości krzaków. Niestety jest to błędne założenie.
Przekonał się o tym 31-letni mieszkaniec naszego powiatu.  Mężczyzna wyhodował w pokoju cztery krzaki konopi indyjskich. Wczoraj został zatrzymany przez kartuskich kryminalnych, a dziś usłyszy zarzuty. Za hodowlę marihuany polskie prawo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st.sierż. Aleksandra Philipp

Powrót na górę strony