Dwóch kierowców pod wpływem środków odurzających zatrzymanych jednej doby
Policjanci z kartuskiej komendy zatrzymali we wtorek dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem narkotyków. Wobec jednego z nich była wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany 13 stycznia przed godziną 15:00 przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żukowie. 50 - letni mieszkaniec powiatu kierował Volkswagenem, będąc pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo okazało się, że kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany a następnie przewieziony do szpitala celem pobrania krwi do dalszych badań toksykologicznych.
Tego samego dnia wieczorem przed godziną 23.00 policjanci kartuskiej patrolówki zauważyli podejrzanie poruszające się BMW. Po zatrzymaniu okazało się, że 44 – letni mieszkaniec powiatu kierował autem pod wpływem narkotyków. Również w tym przypadku badanie wykazało, że to amfetamina. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz pobrano krew do dalszych badań.
Po raz kolejny przypominamy, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi:
• kara do 3 lat pozbawienia wolności,
• wysoka grzywna,
• zakaz prowadzenia pojazdów na przynajmniej 3 lata,
• obligatoryjna finansowa kara na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.
st. asp. Teresa Rekowska-Dera