Wiadomości

277 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie kartuskim

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w pierwszym kwartale tego roku. Aplikacja ta jest bardzo wygodnym narzędziem do przekazywania istotnych informacji o zagrożeniach, które występują na terenie naszego powiatu. Każde zagrożenie jest weryfikowane i eliminowane w przypadku jego potwierdzenia. Ilość zgłoszeń świadczy o tym, że społeczeństwo bardzo chętnie korzysta z tej formy kontaktu.

Policjanci z kartuskiej komendy sprawdzili ile i jakie zagrożenia w pierwszym kwartale tego roku zgłaszano na terenie powiatu kartuskiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. Z analizy wynika, że jest to bardzo popularne narzędzie, ponieważ przez trzy miesiące mundurowi przyjęli 277 sygnałów od osób, które chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczenia prędkości – 139 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania – 34 zgłoszenia, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 14 zgłoszeń oraz o dzikich wysypiskach śmieci – 13 zgłoszeń.

W zdecydowanej większości naniesione na mapę zgłoszenia pokrywały się i dotyczyły tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony.

Policjanci za każdym zwracali uwagę na zgłaszane problemy i zwiększyli ilość kontroli we wskazanych rejonach. Działania te przyniosły pozytywny skutek, ponieważ funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili w pierwszym kwartale 865 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 7 z nich zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. W kwietniu mundurowi kontynuują swoje działania i dotychczas zatrzymali już 16 praw jazdy.

Dziękujemy za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.pomorska.policja.gov.pl  i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie ukaże się informacja na temat aplikacji. Należy pamiętać o przeczytaniu regulaminu i zatwierdzeniu go. Wówczas można przekazywać niepokojące informacje. Policjanci będą dążyć do jak najszybszego osunięcia zagrożenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W takich sytuacjach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony