Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Podsumowanie 2020 roku

Data publikacji 22.01.2021

Kartuscy policjanci podsumowali kolejny rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa. W 2020 roku mieszkańcy i goście powiatu kartuskiego na elektronicznej mapie zaznaczyli 1045 miejsc, w których mogło dojść do różnego rodzaju zagrożeń. Wszystkie te miejsca zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy, którzy potwierdzili 308 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń. Jest to także istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, który pozwala na kierowanie funkcjonariuszy tam, gdzie są potrzebni.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach podsumowali ilość i charakter zgłoszeń, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku. W ubiegłym roku odnotowano 1045 zgłoszeń od osób, które chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Na przestrzeni ubiegłego roku, na terenie powiatu kartuskiego, stróże prawa najwięcej zgłoszeń odnotowali w zakresie dozwolonej prędkości (592), nieprawidłowego parkowania (85), niewłaściwej infrastruktury drogowej (77), spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym (50), nielegalnych rajdów samochodowych (38) i dzikich wysypisk śmieci (32).

308 miejsc, gdzie potwierdzono naruszenie prawa, zostały objęte częstszymi kontrolami przez funkcjonariuszy. Policjanci z drogówki we wskazanych miejscach prowadzili kontrole prędkości. Na ujawnionych sprawców nakładali mandaty lub kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Kierowcom, którzy przekraczali dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymywali prawa jazdy.

Policjanci nadal zachęcają do współpracy i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego bezpieczeństwa.

Pamiętajmy jednak, że KMZB nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony