Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzieci z półkolonii odwiedziły policjantów z Kartuz
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach gościli dzieci przebywające na półkoloniach. W trakcie odwiedzin naszej komendy pociechy dowiadywały się, jak wygląda codzienna służba policjantów. Ponadto dzieciom zostały przekazane podstawowe zasady bezpieczeństwa w lesie, nad wodą i bezpiecznego poruszania się po drodze w związku z akcją „Bezpieczne Wakacje”
Kartuzy -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej
W liście z okazji Święta Policji, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Polska oraz życzy wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i nieustającej satysfakcji z codziennej służby i pracy.
Kartuzy -
Życzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin, z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.
Kartuzy -
Policja apeluje o rozwagę nad wodą
W związku ze zbliżającą się falą upałów policja apeluje o rozwagę osób udających się nad wodą. Wypoczywając nad wodą należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stosować się do zaleceń ratowników, nad jeziorami szczególnie uważać na dzieci. Korzystajmy z kąpielisk strzeżonych
Kartuzy -
Powołanie Zespołu SPEED w garnizonie pomorskim
W piątek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyło się oficjalne przedstawienie pomorskiego Zespołu SPEED – grupy policjantów ruchu drogowego do zadań specjalnych. W skład powołanego przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku w garnizonie pomorskim zespołu „SPEED” weszli wytypowani policjanci komórek ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych województwa pomorskiego.
Kartuzy -
Kartuskie obchody Święta Policji
Dzisiaj w Kartuzach odbyła się uroczystość obchodów Święta Policji. Policjantom zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. W uroczystej akademii z okazji 100-lecia Polskiej Policji wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura, Starosta Kartuski Bogdan Łapa, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz zaproszeni goście
Kartuzy -
Policjant na urlopie zatrzymał kierującego fordem, który był poszukiwany i najprawdopodobniej nietrzeźwy
Dzielnicowy z Chmielna pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Funkcjonariusz będąc na urlopie zauważył jak kierowca forda wyszedł ze sklepu zataczając się, wsiadł za kierownicę samochodu i odjechał. Policjant widząc, że kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy pojechał za nim, zatrzymał go i wezwał patrol policji. Od kierującego pobrano krew do badań, dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany.
Kartuzy -
Pożegnanie Komendanta Komisariatu Policji w Sierakowicach asp.szt. Witolda Bronk
Komendant Komisariatu Policji w Sierakowicach asp.szt. Witold Bronk 28 lat swojego życia poświęcił służbie w Policji. Przekazywał swoje doświadczenie i wiedzę młodym policjantom. W piątek przeszedł na emeryturę. Pożegnał go Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach kom. Andrzej Kiełkowski, koledzy z pracy oraz wójtowie gminy Sierakowice i Sulęczyno. Obowiązki komendanta w Sierakowicach będzie pełnił asp.szt. Krzysztof Myszk, natomiast posterunkiem policji w Sulęczynie zarządzać będzie asp.szt. Jarosław Pyszka.
Kartuzy -
Tymczasowy areszt za rozbój
Dzięki pracy kartuskich kryminalnych odpowiedzialności karnej nie uniknie 41 i 49 latek. Obaj mężczyźni zaatakowali niepełnosprawnego 58-latka. Sprawcy używając przemocy ukradli pokrzywdzonemu 700 złotych. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności
Kartuzy -
Policjanci rozmawiali z mieszkańcami Sierakowic na temat bezpieczeństwa
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy Sierakowice. Policjanci z Kartuz i Sierakowic omówili zagrożenia związane z oszustwami „na wnuczka”, czy na policjanta”. Obecni na debacie mieszkańcy mieli również możliwość porozmawiania z komendantem i dzielnicowym pobliskiego komisariatu policji oraz podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w gminie
Kartuzy