Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, od 31 października do 3 listopada 2025 roku, wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu w gminie Kartuzy i Żukowo. Mają one na celu ułatwienie dojazdu oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym nekropolie. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, aby uniknąć utrudnień i sprawnie dotrzeć na miejsce. Pamiętajmy również o zachowaniu w tym dniu szczególnej ostrożności na drodze
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach -
Policjanci z kartuskiej drogówki sprawdzali oświetlenie w pojazdach – 28 kierowców z mandatami.
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wojewódzkie działania kontrolno–prewencyjne pod nazwą „Światła”. Mundurowi sprawdzali stan oświetlenia w pojazdach oraz przypominali kierowcom i pieszym, jak ważne jest, by być dobrze widocznym na drodze.
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach -
87 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi pomorskiej Policji
Pomorska Policja powiększyła wczoraj swoje szeregi o 87 nowych funkcjonariuszy. Wśród nich znalazł się także policjant, który ponownie zdecydował się założyć mundur i powrócić do formacji.
KWP Gdańsk -
Kradli przewody do ładowania samochodów elektrycznych. Zatrzymali ich policjanci z Żukowa
W środę policjanci z Żukowa wspólnie z pracownikami agencji ochrony zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli przewody do ładowania samochodów elektrycznych. Zatrzymani mieszkańcy Gdańska usłyszeli już zarzut kradzieży. Jeden z nich odpowie też za wcześniejsze przestępstwo.
Komisariat Policji w Żukowie -
Miał niesprawne światło, a kontrola drogowa skończyła się zatrzymaniem
Wczoraj policjanci z Sierakowic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem 52-latka, który poruszał się samochodem z niesprawnym oświetleniem. Okazało się, że kierowca poza wykroczeniem ma na swoim koncie poważne przestępstwo. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.
Komisariat Policji w Sierakowicach -
W Dzierżążnie zlikwidowano kolejne automaty do gier o wartości blisko 40 000 złotych.
Po raz kolejny kartuscy policjanci oraz celnicy udowodnili, że są skuteczni w ujawnianiu i zwalczaniu procederu nielegalnych gier hazardowych. Kolejne miejsca odkryto na terenie gminy Kartuzy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3 automaty, na których były zainstalowane gry o charakterze losowym i gotówkę w wysokości 1000 złotych. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu oraz zapowiadają kontynuację, takich działań.
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach -
Bezpłatne kontrole oświetlenia pojazdu
23 października rozpoczyna się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W ramach akcji zaplanowano bezpłatne sprawdzenie oświetlenia pojazdu na stacjach diagnostycznych.
KWP Gdańsk -
KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W KARTUZACH PODZIĘKOWAŁ UCZNIOM, KTÓRZY POMOGLI W ZATRZYMANIU SPRAWCY PRZESTĘPSTWA.
Dziś w Komisariacie Policji w Żukowie, Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach mł.insp. Grzegorz Piechowski spotkał się z dwoma uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, którzy na początku tego miesiąca pomogli kartuskim kryminalnym w zatrzymaniu sprawcy licznych kradzieży na terenie naszego powiatu.
Komisariat Policji w Żukowie -
Turniej na najlepszego dyżurnego z Pomorza rozstrzygnięty - wygrał asp. sztab. Romuald Wierzba
W Sali Centrum Operacyjnego Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbył się Turniej Służby Dyżurnej jednostek województwa pomorskiego. Najlepszym dyżurnym został asp. sztab. Romuald Wierzba z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Będzie on w następnym etapie reprezentował garnizon pomorski w turnieju na szczeblu ogólnopolskim. Insp. Konrad Kobierski I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku złożył gratulacje i życzył powodzenia w życiu osobistym i codziennej służbie, a także zwycięstwa w kolejnych zmaganiach.
Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach -
BYŁ POSZUKIWANY ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM. ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW Z SULĘCZYNA.
Wczoraj policjanci z Sulęczyna zatrzymali 64-latka, który poszukiwany był do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad psem. Dzień wcześniej kartuscy kryminalni zatrzymali 25-latka poszukiwanego za jazdę pod wpływem alkoholu.
Posterunek Policji w Sulęczynie