Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń wszystkim członkom korpusu służby cywilnej, pracownicom i pracownikom Policji składa wyrazy uznania oraz podziękowania za codzienne zaangażowanie, rzetelność i wysiłek wkładany w sprawne funkcjonowanie Policji, satysfakcji z wykonywanej pracy.
-
Walentynki obchodziła hucznie, bo pijana guadem wjechała do rowu. Straciła prawo jazdy
W walentynki kartuscy mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doprowadziła nietrzeźwa 25-latka, kierująca quadem. W przeciągu zaledwie jednego weekendu kartuscy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem środków zabronionych i dwóch, którzy kierowali pojazdem na tzw. ,, podwójnym gazie”.
-
Uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej w kartuskiej komendzie i pożegnanie odchodzącego na emeryturę asp.sztab. Artura Sochy.
Pracownicy cywilni obchodzili swoje święto i za ich pracę podziękował im komendant kartuskiej policji mł.insp. Grzegorz Piechowski. W kartuskiej policji pracuje 36 osób zatrudnionych na stanowiskach cywilnych. Nie noszą munduru, nie widać ich na ulicach, ale ich praca jest równie ważna, ponieważ wspomaga pracę policjantów. Tego dnia kartuscy policjanci pożegnali też odchodzącego na emeryturę dzielnicowego asp. sztab. Artura Sochę.
-
Szukając miłości nie daj się oszukać!
Walentynki to dobry moment, aby przekazać cenną wiedzę osobom samotnym, która pozwoli im skuteczniej bronić się przed niebezpieczeństwem ze strony przestępców. Policjanci, w tym szczególnym dniu, ostrzegają przed oszustami działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych.
Kartuzy -
Bezpiecznie w miłości i na drodze
Walentynki to wyjątkowy dzień, w którym okazujemy sobie uczucia, planujemy romantyczne spotkania i spędzamy czas z bliskimi. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest równie ważne jak serce w relacjach.
Kartuzy -
Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Kartuzy -
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
Ostatnie wahania temperatur sprawiają, że lód na zbiornikach wodnych jest niepewny. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są niebezpieczne. Brak ostrożności i nadzoru nad dziećmi, a także lekkomyślność dorosłych może prowadzić do tragedii.
Kartuzy -
Bezpieczne Ferie 2025
Już w poniedziałek rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. To długo wyczekiwany przez uczniów czas odpoczynku, zabawy, aktywności sportowej, rozwijania pasji, zainteresowań i umiejętności społecznych. Niezwykle istotne jest, aby czas wolny od zajęć dydaktycznych przebiegał zawsze bezpiecznie..
Kartuzy -
Po przesłuchaniu, chciał odjechać autem, chociaż był pod wpływem alkoholu.
Wczoraj zatrzymano 67 – latka, który po przesłuchaniu wsiadł za kierownicę zaparkowanego tuż przed komendą samochodu i chciał odjechać.
Kartuzy -
POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI !
Oszustwa na "wnuczka", "policjanta", "prokuratora" czy administratora. Sposobów na wyłudzenia pieniędzy, najczęściej od osób starszych jest wiele. Przestępcy wymyślają nowe metody, podszywając się pod osoby, które budzą zaufanie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach ostrzegają jak nie paść ofiarą oszustwa. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, czy udział w "tajnych akcjach".
Kartuzy